Wystawa Pawła Trybalskiego w GOK Werbkowice

Zapraszamy na wystawę PAWŁA TRYBALSKIEGO nazywanego także polskim Salvadorem Dali (przed wejściem do budynku GOK pamiętajmy o przestrzeganiu zasad sanitarnych).
Paweł Trybalski urodził się 7.12.1937 r. w Hostynnem. Tu uczęszczał do szkoły podstawowej.

Swoją edukację w Szkole Podstawowej w Hostynnem Mistrz Paweł wspomina tak: „W szkole podstawowej musiałem malować Stalina do gazetek ściennych i tak się moje „staliny” podobały, że zostałem w podstawówce etatowym człowiekiem od malowania. I potem systematycznie rozwijałem „swoją pasję, talent.” (Gazeta wrocławska 12 XI 2010r.).

Od 1989 r. mieszka i tworzy w Karkonoszach, w Michałowicach koło Jeleniej Góry.

Paweł Trybalski to wybitny polski malarz sytuowany w przestrzeni między koloryzmem, malarstwem metaforycznym a baśniowym surrealizmem. Jego sztuka jest gloryfikacją wszelkich przejawów życia i natury, wizualizowaną fantastycznym światłem wyobraźni czerpiącej motywy z kosmosu, botaniki, geologii połączonej z perfekcyjnie precyzyjnym warsztatem. Artysta zaskakuje pomysłowością, umiejętnością przemiany rzeczy, grą skojarzeń. Jego obrazy charakteryzują się niezwykłym bogactwem kolorów i ogromem detali ( cyt. Za Danielska).