Zespół Naydis

Tegoroczny Dzień Werbkowic i Dzień Cukrownika odbył się w szczególnie niesprzyjających warunkach pogodowych. Jednak urozmaicony i bogaty program przyczyniał się żeby zapomnieć o deszczu i zimnie. Każdy uczestnik Festynu mógł znaleźć coś dla siebie.

Na najmłodszych czekały liczne atrakcje jak wesołe miasteczko, makieta gospodarstwa, malowanie buziek, duże bańki mydlane, przejażdżki na kucykach. Oczywiście nie zabrakło stoisk kulinarnych przygotowanych przez Klub Seniora z Werbkowic i Koła Gospodyń Wiejskich, potraw z grilla i smacznej grochówki przygotowanej przez druhów z OSP Turkowice. Odbył się też pokaz sprawności kawaleryjskiej w wykonaniu Szwadronu Ziemi Hrubieszowskiej oraz został przeprowadzony konkurs z nagrodami ufundowanymi przez Firmę AVON.

Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły: STAH, NO LIMIT, MEFFIS, BAFLO, NAYDIS, MALIBU i MAX DANCE. Gwiazdą wieczoru był zespół DeMONO.

Imprezę poprowadził p. Remigiusz Małecki.

W tym roku obchodziliśmy Jubileusz 55-lecia Cukrowni Werbkowice i instytucji kultury w Werbkowicach.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Wójt Gminy Werbkowice, Krajowa Spółka Cukrowa S.A. Oddział Cukrownia Werbkowice, Związki Zawodowe przy Oddziale Cukrownia Werbkowice, Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach. Oficjalnego otwarcia imprezy kolejno dokonali: p. Henryk Wnorowski – Prezes Krajowej Spółki Cukrowej, p. Edward Wyłupek – Dyrektor Cukrowni Werbkowice, p. Marian Jaworski – Zastępca Kierownika Filii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Zamościu, p. Lech Bojko – Wójt Gminy Werbkowice, p. Katarzyna Serafin – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Werbkowicach.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w realizację Dnia Werbkowic i Dnia Cukrownika:
sponsorom:
- Elawan Energy,
- IUNG Rolniczy Zakład Doświadczalny w Werbkowicach,
- HYDRO-MET P.H.U. Werbkowice – Jan Kuś,
- Kot & W s.c. PHU. Surowce wtórne. Stacja demontażu pojazdów – Piotr Kot,
- Firma NET-SPEED,
- Zakłady Zbożowo - Młynarskie w Werbkowicach Sp. z o.o. – Wojciech Goławski,
- Sklep Groszek Werbkowice,
oraz Strażakom z terenu Gminy Werbkowice, paniom z Klubu Seniora i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Werbkowice.

Dokumentacja fotograficzna: Jacek Sas.