Dnia 18 października 2018 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Werbkowicach odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Joanną Olech.

Joanna Olech - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pisarka i ilustratorka, krytyk literacki, juror konkursów literackich i ilustratorskich, członek Polskiej Sekcji IBBY. Autorka rewelacyjnej "Dynastii Miziołków". Swoje teksty (nie tylko o książkach dla dzieci) publikuje w "Tygodniku Powszechnym", "Rzeczpospolitej", "Nowych Książkach" i wielu innych. Za teksty książek i ilustracje zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Naszej Księgarni, nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego, nagrodę specjalną Polskiej Sekcji IBBY.         

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej w Werbkowicach. Pani Joanna Olech prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki, czytała fragmenty „Dynastii Miziołków”. Autorka przygotowała dla dzieci krótkie konkursy związane z jej utworami. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści pisarki i bardzo chętnie brali udział w konkursach.

Spotkanie odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze; na koniec dzieci miały możliwość otrzymania dedykacji z autografem w zakupionych wcześniej książkach pisarki.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom za udział w spotkaniu.