fot. Cisna Centrum Kultury

VIII Międzynarodowy Ekumeniczny Festiwal Kolęd i Pastorałek "GLORIA IN EXSELIS DEO" Wetlina - Cisna z udziałem Zespołu Lotos z Werbkowic. Festiwal odbywał się w Kościele Parafialnym w Wetlinie w dniu 12 stycznia br. zaś 13 stycznia w kościele parafialnym w Cisnej. 

W tegorocznej edycji oprócz licznie przybyłych zespołów, chórów i kapel z województwa podkarpackiego i lubelskiego, udział wzięły też zespoły z Ukrainy, Słowacji Węgier i Serbii. Festiwal to niesamowite doznania duchowe, wokalne oraz instrumentalne. Podczas wydarzenia można było się delektować słuchając najstarszych kolęd oraz pięknych pastorałek. 
Uczestnictwo byłoby niemożliwe bez wieloletniej współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie oraz przedstawicielem Wojewódzkiej Rady Rozwoju Kultury. Zespół Ludowy Lotos działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach miał przyjemność uczestniczyć w tak wspaniałym i wielkim wydarzeniu artystyczno-kulturalnym. Zespół miał okazję zaprezentować się i przekazać noworoczne życzenia oraz pozdrowienia w imieniu mieszkańców województwa lubelskiego. Mamy nadzieję, że spotkamy się w Bieszczadach za rok.