Zespół Lombard

Tegoroczny Dzień Werbkowic Dzień Cukrownika rozpoczął się od występów wokalnych i tanecznych młodzieży. Wokalnie zaprezentowała się młodzież działająca przy GOK Werbkowice: Marika Drożdżak i zespół SŁODZIAKI przy akompaniamencie pana Wojciecha Krempli.

W układach tanecznych wystąpiły grupy prowadzone przez panią Paulinę Banaszek z Banana Fitness: WUERBEKA z Werbkowic oraz MAFIJA DANCE i ELHAERY z Hrubieszowa.

Oficjalnego otwarcia dokonali: pani Agnieszka Skubis-Rafalska - wójt Gminy Werbkowice, pan Krzysztof Mięczak - Dyrektor Cukrowni Werbkowice, pani Maria Knap - p.o. Dyrektora GOK Werbkowice oraz zaproszeni goście.

W części koncertowej wystąpiły zespoły: LOOKS, MALIBU, TEX, BAFLO, SEEKING DREAMS, EFFECT, ENERGY GIRLS. Gwiazdą wieczoru był zespół LOMBARD, którego koncert poprzedził pokaz firedance grupy SPARKS z Werbkowic.

Wśród dodatkowych atrakcji znalazły się: wesołe miasteczko, pokaz sprzętu wojskowego przygotowany przez 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy, przejażdżki kucykami, makieta gospodarstwa w skali 1:32 sterowana na piloty i wiele innych.

Nie zabrakło też stoisk gastronomicznych: grochówkę jak co roku serwowali strażacy z OSP Turkowice a panie z KGW (Hostynne, Łysa Góra, Dobromierzyce, Podhorce, Terebiniec, Konopne, Kotorów, Malice, Sahryń, Terebiń) przygotowały: ciasto staropolskie podhoreckie, werbkowickie placki z soczewicy (wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych) oraz pierogi ruskie, pierogi z kaszą, paszteciki z soczewicą i mięsem, rogaliki z marmoladą, amoniaczki, ciasto z wiśniami, ciasto cynamonowe, paluchy serowe, chleb na zakwasie. Panie z Klubu Seniora serwowały chleb ze smalcem i ogórkiem małosolnym.

Organizatorzy „Dnia Werbkowic – Dnia Cukrownika”:
- Krajowa Spółka Cukrowa S.A. Oddział „Cukrownia Werbkowice"
- Gmina Werbkowice
- Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach

Gospodarz terenu, na którym odbywała się impreza:
- Piotr Kozera Dyrektor Rolniczego Zakładu Doświadczalnego w Werbkowicach

Patronat medialny:
- TVP3 Lublin
- Kronika Tygodnia

Sponsorzy:
- Krajowa Spółka Cukrowa S.A. Oddział Cukrownia Werbkowice
- IUNG Rolniczy Zakład Doświadczalny w Werbkowicach
- HYDRO-MET P.H.U. Werbkowice – Jan Kuś
- Zajazd „Dworek” w Mirczu
- Elawan Energy
- ARS Piekarnia – Antoni Artur Skrzypa
- Kot & W s.c. PHU. Surowce wtórne. Stacja demontażu pojazdów – Piotr Kot
- Hurtownia art. spożywczo-przemysłowych w Werbkowicach – Jerzy Rybczyński
- Księgarnia TOMIK – Agnieszka Stojek
- Przedsiębiorstwo wielobranżowe w Werbkowicach – Stanisław Niedźwiedź
- Związek Gmin Ziemi Hrubieszowskiej

Imprezę poprowadził pan Paweł Kowalczyk z Radia Złote Przeboje.