Wystawa "Polscy Mistrzowie Ilustracji"

Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach zaprasza na wystawę „Polscy Mistrzowie Ilustracji”. Wielcy, niepowtarzalni, oryginalni czarodzieje wyobraźni zabiorą nas w podróż do magicznego świata bajek, a dla większości z nas – naszego dzieciństwa.

Jan Marcin Szancer, Janusz Grabiański, Zdzisław Witwicki, Janusz Stanny, Zbigniew Rychlicki oraz Józef Wilkoń to wybitne postacie, przedstawiciele Polskiej Szkoły Ilustracji. Jej twórcy byli wielokrotnie doceniani i nagradzani, a ich prace prezentowano na najbardziej prestiżowych światowych wystawach. Doceniano ich za dużą swobodę artystyczną różnorodność, barwność, indywidualizm artystów, poczucie humoru, bogatą formę oraz nowatorskie podejście do ilustrowania książek.

Wystawę można oglądać codziennie w godzinach pracy GOK Werbkowice.

Zaprezentowane ilustracje pochodzą z książek przeznaczonych na makulaturę.