Laureaci eliminacji gminnych 27. JKR w Werbkowicach

Gminna Bibliotek Publiczna w Werbkowicach w dniu 7.11.2023 r. zorganizowała eliminacje gminne 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „sny i marzenia”. W konkursie uczestniczyło 11 recytatorów z gminy Werbkowice.

Uczestnicy Nocy Bibliotek

Gminna Biblioteka Publiczna po raz trzeci przyłączyła się do akcji NOC BIBLIOTEK. Tegoroczna akcja odbywała się 07.10.2023 pod hasłem: „ABSURD NIE CZYTAĆ”. Spotkanie rozpoczęło się grą terenową „Wszystkie drogi prowadzą do biblioteki”, podczas której uczestnicy podzieleni na 3 drużyny mieli za zadanie odszyfrować nazwiska znanych pisarzy i tym samym odwiedzić ulice nazwane na ich cześć.

Plakat Noc Bibliotek (źródło grafiki: https://nocbibliotek.ceo.org.pl/materialy-do-pobrania/)
Tegoroczna edycja Nocy Bibliotek odbywa się pod hasłem: „ABSURD NIE CZYTAĆ”. Startujemy 07.10.2023 (sobota) od godz. 18:00 a kończymy w niedzielę o 7:00 rano. 

Uczestnicy wydarzenia
W piątek 8 września 2023 roku przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Werbkowicach odbyło się Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą była powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
Spotkaliśmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchaliśmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”.