Uczestnicy warsztatów
Uczestnicy warsztatów

Podczas trzeciego spotkania główną rolę w naszej kuchni odegrał nabiał. Uczestnicy przygotowali ciasto na naleśniki na bazie maślanki. Każdy miał okazję własnoręcznie usmażyć naleśnika oraz przełożyć go samodzielnie przygotowanym farszem z twarogu i ulubionych dodatków, takich jak miód, cynamon czy konfitura. Dodatkowo przygotowana została także wersja wytrawna z dodatkiem rzodkiewki i szczypiorku.

Na zakończenie ćwiczyliśmy podrzucanie testowego naleśnika, co wywołało mnóstwo radości i śmiechu.

Ze względów logistycznych od tej pory warsztaty kulinarne będą odbywać się z podziałem na dwie grupy.

Zajęcia są współfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Werbkowicach w ramach programu „Smacznie i zdrowo – warsztaty kulinarne jako narzędzie profilaktyczne”.