Uczestnicy Nocy Bibliotek

Gminna Biblioteka Publiczna po raz trzeci przyłączyła się do akcji NOC BIBLIOTEK. Tegoroczna akcja odbywała się 07.10.2023 pod hasłem: „ABSURD NIE CZYTAĆ”. Spotkanie rozpoczęło się grą terenową „Wszystkie drogi prowadzą do biblioteki”, podczas której uczestnicy podzieleni na 3 drużyny mieli za zadanie odszyfrować nazwiska znanych pisarzy i tym samym odwiedzić ulice nazwane na ich cześć.

Niestety deszcz nie pozwolił odwiedzić wszystkich punktów. Po wypiciu ciepłej herbaty i zjedzeniu pizzy odbył się konkurs plastyczny pt. „Biblioteka moich marzeń” oraz konkurencje sportowe. Tradycyjnie wyświetlany był film proponowany przez Zespół Nocy Bibliotek 2023. Nie zabrakło też tańców, gier i długo wyczekiwanego spania wśród książek.

Dziękujemy za udział uczestnikom akcji i zapraszamy za rok.

Wydarzenie organizowane był w ramach ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” promującej czytanie i korzystanie z lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.