Chleb dożynkowy ufundowany przez Piekarnię ARS Werbkowice
Uroczystości rozpoczęła msza święta, o którą poprosili starości dożynek: Magdalena Kowalczyk z Hostynnego i Józef Brzoza z Terebinia Kolonii. Mszy przewodniczył proboszcz parafii Terebiń ks. Wiesław Zborowski. Następnie starości dożynek przekazali chleb na ręce pani Agnieszki Skubis-Rafalskiej – Wójt Gminy Werbkowice i pana Marcina Romanowskiego – Wiceministra Sprawiedliwości.

Po przemówieniach rozpoczęła się cześć artystyczna (fotorelacja w kolejnym poście) a uczestnicy dożynek mogli skosztować przyszłości przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich (Łysa Góra, Kotorów, Malice, Sahryń, Wilków, Konopne, Podhorce, Strzyżowiec, Terebiniec, Gozdów) i Klubu Senior+ „Nasza Jesień” oraz grochówki wykonanej przez panów z OSP Turkowice. Nie zabrakło też innych stoisk (Lasy Państwowe, Andrzej Gawęda „Sklejka Czarodziejka” - dekoracje wycinane laserem, Super Nitka, Leszek Kurzepa – stoisko z miodem, Joanna Jóźwiak – stoisko z miodem, KRUS, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Hrubieszowie, Farmasi – Anna Naklicka, Zakład Karny w Hrubieszowie, Hrubieszowska Telewizja Kablowa) i atrakcji (Dmuchanie zjeżdżalnie, przejażdżki kucykiem).

Po lekkim ochłodzeniu zostały wręczone nagrody i wyróżnienia za wieńce dożynkowe oraz podziękowania za stoiska i działalność kulturalną. Nagrodę główną w konkursie na wieniec dożynkowy otrzymało Sołectwo Terebiniec.

Niestety z powodu chwilowego załamania pogody nie odbył się Turniej Sołectw.

W części artystycznej na scenie zaprezentowali się:
- zespół GÓRZANKI z Gozdowa,
- zespół VOCALIZER z Werbkowic,
- zespół śpiewaczy LOTOS z Werbkowic,
zespół śpiewaczy z Honiatycz,
- kapela podwórkowa STAH z Werbkowic,
- zespół MEFFIS,
- wokaliści ze szkoły muzycznej w Sosnivka oraz zespół taneczny CZERWONA RUTA z Ukrainy,
- zespół CUDAWIANKI.
A gdy zrobiło się już ciemno pokaz tańca z ogniem i elementami pirotechniki dała grupa SPARKS z Werbkowic.

ORGANIZATORZY DOŻYNEK:
- Wójt Gminy Werbkowice Agnieszka Skubis-Rafalska,
- Gminny Ośrodek Kultury w Werbkowicach,
- Sołectwa Terebiń, Terebiń-Kolonia, Terebiń-Zady,
- Parafia pw. św. Piotra i Pawła w Terebiniu.

DARCZYŃCY DOŻYNEK:
- Bank Spółdzielczy w Werbkowicach,
- Maciej Walenty, Resto&Pizza Valentino Werbkowice,
- Stanisław Niedźwiedź, Sklep LEWIATAN Werbkowice,
- Antoni Skrzypa, Piekarnia Cukiernia ARS,
- Arkadiusz Dobrzyński, AGRO FARB Werbkowice,
- Jan Kuś, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe HYDRO-MET Werbkowice,
- Wiesława Waldemar Kowalscy, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo Produkcyjne MECH DOM,
- Agnieszka Stojek, Księgarnia TOMIK Werbkowice,
- Katarzyna Czartek, Kawiarnia SMAKOŁYK Werbkowice,
- Jerzy Rybczyński, Hurtownia Artykułów Spożywczo-Przemysłowych w Werbkowicach,
- Marek Majcher REAL S.A. Zakład Produkcji Koncentratów Nieledew.