Uczestnicy spotkania

Bibliotekę w Werbkowicach odwiedzili uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej w Alojzowie. Na wstępie zapoznały się z pomieszczeniami i napisami informacyjnymi w bibliotece, rolą biblioteki w środowisku lokalnym oraz z zasadami jej korzystania.

Druga część, w której uczestniczyli to zajęcia o tradycjach i symbolach Świąt Wielkanocnych. Na początek uczniowie wyciągali z pudełka przedmioty nazywali je i odgadywali z jakimi świętami kojarzą się. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w zajęciach przygotowanych przez panią. Wspólnie wykonali pisankę na szarym papierze posypaną kolorowym brokatem i kolorowymi ścinkami papieru. Wysłuchali opowiadania „Tradycja ponad wszystko” z pamiętnika świerszczyka Bajetana Hopsa. Na zakończenie wspólnie z panią przygotowali na kartonie koszyczek wielkanocny do którego wklejali: jajka, pisanki, kurczaki itp..

Celem spotkania była promocja biblioteki i czytelnictwa poprzez ciekawą formę kontaktu z biblioteką i książką. Serdecznie dziękujemy uczniom i opiekunom za udział w spotkaniu.