Uczestnicy Festiwalu Kapel

W niedzielę 16.06.2024 w amfiteatrze w Werbkowicach odbył się XIV Wojewódzki Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych. Otwarcia Festiwalu dokonały: Pani Maria Knap – Dyrektor GOK Werbkowice oraz Pani Róża Mudryk – Zastępca Wójta Gminy Werbkowice.

Po przesłuchaniu 8 kapel komisja w składzie:
- Piotr Czyryk (przewodniczący) – muzyk, muzykolog, instruktor Biura WOK CSK w Lublinie,
- Aleksandra Chojnacka – historyk sztuki, instruktor Biura WOK CSK w Lublinie,
- Jerzy Bałakut – absolwent Warszawskiej Akademii Muzycznej, muzyk, pianista, akompaniator i pedagog, współzałożyciel Klubu Jazzowego im. Mieczysława Kosza w Zamościu,
przyznała główne nagrody:

- 1 miejsce – SZCZEBRZESKA KAPELA PODWÓRKOWA – nagroda ufundowana przez Elawan Energy Polska Sp. z oo,

- 2 miejsce – Kapela KATARYNA z Pokrówki – nagroda ufundowana przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie,

- 3 miejsce – Kapela RETRO SWING z Łęcznej – nagroda ufundowana przez Elawan Energy Polska Sp. z oo.

Ponadto komisja przyznała następujące tytuły:
- najlepszy wokalista, który trafia na ręce KRZYCHA LISOWSKIEGO z Kapeli Podwórkowej STAH z Werbkowic,
- najlepszy instrumentalista, który przypadł ROMANOWI ŚLIWIŃSKIEMU ze Szczebrzeskiej Kapeli Podwórkowej.

Nagrody finansowe za powyższe tytuły oraz za udział dla pozostałych kapel zostały ufundowane przez GOK i Gminę Werbkowice.

Na zakończenie Festiwalu Pan Piotr Czyryk w imieniu Pana Marka Krakowskiego - Dyrektora CSK Lublin złożył na ręce Pani Marii Knap – Dyrektor GOK Werbkowice List Gratulacyjny za organizację Festiwalu oraz pracę na rzecz popularyzacji kultury.

Tegoroczny Festiwal został wzbogacony o oprawę wizualną w postaci baneru ufundowanego przez Elawan Energy Polska Sp. z oo.

Organizator Festiwalu:
- Gminy Ośrodek Kultury w Werbkowicach