Zdjęcie z zajęć z seniorami

W ramach projektu grantowego KONWERSJA CYFROWA DOMÓW KULTURY, w dniu 17 września 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach odbyły się zajęcia szkoleniowe dla seniorów z zakresu wykorzystania sprzętów TIK. Członkowie klubu seniora „Nasza Jesień” mieli okazję zapoznać się z obsługą i wykorzystaniem tabletów do celów praktycznych, jak i rozrywkowych.

Warsztaty pozwoliły zapoznać się klubowiczom z tym, jak serfować po sieci w poszukiwaniu ciekawych tematów, takich jak przepisy kulinarne, interesująca ich muzyka, wiadomości, czy odnajdywanie stron z różnego rodzaju poradami. Wykorzystanie monitora interaktywnego umożliwiło wykorzystanie tabletów jako ciekawego urządzenia do wspólnej zabawy – grania w warcaby, szachy, wspólnego tworzenia rysunków, które dzięki połączeniu Wi-Fi były widoczne na dużym monitorze. Seniorzy odnajdywali strony ze zdjęciami z ich wspólnych wyjazdów, które wyświetlane na dużym ekranie ukazywały więcej szczegółów i cieszyły na nowo. Myślimy, że to nie było jednorazowe działanie, ponieważ seniorom bardzo spodobały się te zajęcia, a i ciekawych tematów z wykorzystaniem sprzętów TIK z pewnością nie zabraknie.