Plakat Odjazdowy Bibliotekarz

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżają przez miasto lub okolicę. Przyjemnie i aktywnie spędzają czas w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. W ramach tej akcji dnia 25 czerwca 2024 r. odbył się rajd rowerowy spod GOK Werbkowice do Zagrody Wandalskiej w Kotorowie.

Letnie wydarzenia

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z naszymi letnimi wydarzeniami, które przygotowaliśmy z myślą o waszej rozrywce i relaksie. W naszym harmonogramie znajdziecie różnorodne atrakcje, które zadowolą zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

Uczestnicy akcji
W ramach Tygodnia Bibliotek nasza biblioteka zorganizowała akcję promującą czytelnictwo. Wspólnie z dziećmi i młodzieżą, poprzebierani za barwne postacie z bajek, wyruszyliśmy w teren by przeprowadzić sondę uliczną dotyczącą czytelnictwa i zachęcić do odwiedzenia biblioteki.

Uczestnicy spotkania

Gminną Bibliotekę Publiczną w Werbkowicach odwiedziła młodzież z klasy VII ZS-P Werbkowice z wychowawcą Panem Jarosławem Kaczorukiem. Celem spotkania było zapoznanie się z zawodem bibliotekarza. Młodzież dowiedziała się jakie zadania musi wykonać bibliotekarz w czasie swojej pracy oraz jakie predyspozycje powinien posiadać.

Uczestnicy konkursu

Gminna Biblioteka Publiczna w Werbkowicach w dniu 13.05.2024 zorganizowała eliminacje gminne 43. Małego Konkursu Recytatorskiego. Do dalszego etapu zakwalifikowało się 8 recytatorów, którym nagrody osobiście wręczyła Pani Monika Podolak - Wójt Gminy Werbkowice.