Uczestnicy warsztatów literackich

9 maja 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Werbkowicach odbyły się warsztaty literackie ph. „Pisanie jak segregowanie” z Jarosławem Siekiem - pisarzem, poetą, autorem bajek i komiksów dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-VI z terenu naszej gminy.

W trakcie spotkania autor przybliżył uczniom swoją twórczość cytując fragmenty książek i pokazując animacje bajek. Podczas rozmowy pisarz wraz z dziećmi zastanawiali się jak zostać pisarzem, jak się pisze opowiadania, od czego należy zacząć. Pisarz porównał pisanie do segregowania odpadów. Wspomniał również o zagrożeniach związanych z korzystania z Internetu, komputera i telefonów komórkowych. Zachęcił do korzystania z form aktywności proponowanych przez bibliotekę, poszerzenie zainteresowań uczniów, odkrywania talentów i mocnych stron. Podczas spotkania dzieci podjęły próbę stworzenia krótkiego opowiadania.

Głównym celem spotkania było zapobieganie problemów uzależnienia od Internetu i telefonów komórkowych poprzez zapewnienie różnorodnych sposobów rozwijania ekspresji twórczej. Spotkanie było dofinansowane z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach Środowiskowego programu profilaktyki przeciwalkoholowej pt. „PISZĘ Z PASJĄ - profilaktyczne właściwości uczestnictwa w warsztatach literackich”.