Uczestnicy spotkania

W czwartek 7.03.2024 r. bibliotekę w Werbkowicach odwiedzili uczniowie z kl. I z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Werbkowicach z wychowawczynią Panią Bożeną Pruś. Na początek bibliotekarka zapoznała uczniów z pomieszczeniami, napisami informacyjnymi w bibliotece oraz z zasadami jej korzystania.

Rozmawialiśmy jak można zostać czytelnikiem. Uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki.

Druga część, w której uczestniczyli to zajęcia o tradycjach symbolach Świąt Wielkanocnych w Polsce oraz innych krajach: Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Norwegii i Irlandii. Razem z prowadzącą wykonały pisankę na szarym papierze posypując brokatem i kolorowymi ścinkami papieru. Wysłuchały wiersza Natalii Usenko pt. „Świętowanie”.

Pod koniec spotkania dzieci miały za zadanie odszukać w bibliotece ukrytych koszyczków z jajeczkami. Celem spotkania była promocja czytelnictwa w tej grupie wiekowej poprzez ciekawą formę kontaktu z biblioteką i książką.

Dziękujemy za spotkanie.