Uczestnicy konkursu

Gminna Biblioteka Publiczna w Werbkowicach w dniu 13.05.2024 zorganizowała eliminacje gminne 43. Małego Konkursu Recytatorskiego. Do dalszego etapu zakwalifikowało się 8 recytatorów, którym nagrody osobiście wręczyła Pani Monika Podolak - Wójt Gminy Werbkowice.

W konkursie uczestniczyło 23 recytatorów - uczniów szkół z terenu gminy Werbkowice.

Komisja w składzie: Marzanna Muzyczuk (bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie), Ewa Kobel (polonista; bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Mirczu) i Agnieszka Pawlos (instruktor ds. aktywizacji dzieci, młodzieży i kultury ludowej GOK Werbkowice), za interesującą i właściwą interpretację, wybór i dobór tekstu oraz dostosowanie tekstu do możliwości wykonawczych i interpretacyjnych recytatora, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny postanowiła nagrodzić:
- Natalię Kuś z ZS-P Werbkowice
- Julię Bończyk z ZS-P Werbkowice
- Lenę Suchecką z PSP Malice
- Oliwię Jakubiak z ZS-P Werbkowice
- Miłosza Ślebodę z PSP Malice
- Mateusza Szawaryna z PSP Malice
- Lenę Wójcik z SP Sahryń
- Jakuba Załęskiego z PSP Malice

Osoby nagrodzone wezmą udział w eliminacjach powiatowych 43. Małego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 17 maja 2024 o godz.10.00 w Hrubieszowskim Domu Kultury.