Uczestnicy akcji
W ramach Tygodnia Bibliotek nasza biblioteka zorganizowała akcję promującą czytelnictwo. Wspólnie z dziećmi i młodzieżą, poprzebierani za barwne postacie z bajek, wyruszyliśmy w teren by przeprowadzić sondę uliczną dotyczącą czytelnictwa i zachęcić do odwiedzenia biblioteki.
W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Panią Monikę Podolak – Wójt Gminy Werbkowice, Panią Marię Knap – Dyrektor GOK Werbkowice oraz Klub Senior + „Nasza Jesień”. Następnie rozmawialiśmy z napotkanymi na naszej drodze mieszkańcami. Oprócz ankiety rozdawaliśmy książki, zakładki do książek i cukierki. Mamy nadzieję, że nasza promocja się udała i jeszcze więcej osób zachęciła do czytania książek i odwiedzenia biblioteki.

W akcji czytelniczej wystąpiły: Myszka Mini, Pocahontas, Fiona, Pipi Lansztrung, Czerwony Kapturek, Czarownica, Błazen, Kot w butach oraz 2 Stiche.